جالب ترین حقایق درباره بزرگترین شهرهای آلمان

جاذبه های گردشگری

جالب ترین حقایق درباره بزرگترین شهرهای آلمان

آلمان کشوری گسترده و متنوع است. در واقع ، این جا بزرگترین کشور در اروپای مرکزی است. هر یک از 16 ایالت این کشور از لحاظ های گوناگون بسیار منحصر به فرد هستند. اما مدتی را در سه شهر بزرگ او بگذرانید و شما از تفاوت های ظریف هر یک از آنها قدردانی خواهید کرد. این راهنمای ما برای بزرگترین شهرهای آلمان است. با آژانس کوشاگشت فرهاد برای کشف زیباترین و بزرگترین شهرهای آلمان همراه باشید.

برلین بزرگترین شهر آلمان

در پی اتحاد مجدد آلمان در سال 1990 ، برلین بار دیگر پایتخت تمام آلمان شد. برلین یک شهر جهانی از فرهنگ ، سیاست ، رسانه و علم است. ... این شهر بخاطر جشنواره ها ، معماری متنوع ، زندگی شبانه ، هنرهای معاصر و کیفیت زندگی بسیار خوب شناخته شده است. همچنین برلین یک شهرِ ایالتی است و در واقع می توان گفت برلین مهم ترین ایالت در آلمان می باشد که یکی از ایالت‌های شانزده‌گانه آلمان نیز به‌شمار می‌آید. مساحت برلین ۸۹۹ کیلومتر مربع است و ۳۸ کیلومتر می باشد و از شمال به جنوب و نزدیک ۴۵ کیلومتر از شرق به غرب امتداد یافته‌ است. 

نکته جالب این است که یک سوم برلین از جنگل و دریاچه شکل گرفته. برلین نه تنها بزرگترین بلکه سبزترین شهر آلمان است.حدود 30 درصد از کل 892 کیلومتر مربع فضای سبز و جنگل است. خیابان ها با حدود 431000 درخت پوشانده شده است. 2500 پارک و فضای سبز فضایی را برای استراحت و استراحت به ساکنان برلین و بازدیدکنندگان ارائه می دهد. علاوه بر این ، 890 باغ اختصاصی با بیش از 71000 باغ در شهر وجود دارد.

اما برای اینکه بتواند به درک درست و واقعی از برلین برسید همین نکته کافیست که درمورد سیستم حمل و نثل عمومی این شهر بدانید که  شامل اتوبوس ها، قطارها و تراموا ها می باشد و آن ها هر روز یک مگامسافت معادل با ۸.۷ بار دور زدن زمین را طی می کنند. 

حقایق جالب در مورد برلین آلمان (+عکس)

دیگر حقایق جالب درباره برلین، بزرگترین شهر آلمان

  • قدیمی ترین میخانه برلین تقریبا 400 سال قدمت دارد و هنوز هم در حال فعالیت است. Zur letzten Instanz از سال 1621 در Waisenstraße واقع شده است ، زمانی ناپلئون را به عنوان مهمان داشت و اکنون افراد مشهور بسیاری از وی بازدید می کنند.
  • Kaufhaus des Westens برلین ، که در سال 1907 تاسیس شد و بیشتر به KaDeWe معروف است ، بزرگترین فروشگاه بزرگ در قاره اروپا است که در شش طبقه آن 60 هزار متر مربع فضای خرده فروشی وجود دارد - این معادل هشت زمین فوتبال است. 64 پله برقی و 26 آسانسور روزانه بیش از 50،000 بازدید کننده را حمل می کنند که 40٪ از آنها گردشگر هستند.
  • اولین چراغ راهنمایی در اروپا در سال 1924 در پوتسدامر پلاتز به بهره برداری رسید و ماکت برج چراغ راهنمایی امروز نیز در آنجا قابل تحسین است.
  • با مساحت 892 کیلومتر مربع برلین تقریباً نه برابر بزرگتر از پاریس است.
  • چهار آلمانی در نوامبر 2014 رکورد جهانی گینس را ثبت کردند؟ آنها فقط در 7 ساعت و 33 دقیقه و 15 ثانیه به تمام 173 ایستگاه زیرزمینی برلین سفر کردند.
  • ایستگاه اصلی برلین در قلب شهر است. قطارها از گوشه گوشه کشور و از چندین همسایه بین المللی وارد می شوند. قطارهای شبانه از آمستردام ، زوریخ ، وین و بوداپست نیز هر روز می رسند. برلین بزرگ است ، بنابراین برای رسیدن به مقصد نهایی ممکن است لازم باشد از S-Bahn استفاده کنید

بزرگترین شهر آلمان از نظر جمعیت

طبق آمار موجود پرجمعیت ترین شهر آلمان، با جمعیتی معادل 3426354 برلین می باشد. سایر شهرهای پرجمعیت آلمان هم به شرح زیر می باشند.

برلین 3,426,354
هامبورگ 1,739,117
مونیخ 1,260,391
کلن  963,395
فرانکفورت  650,000
اسن  593,085

اشتوتگارت

589,793
دورتموند 588,462
دوسلدورف  573,057
برمن

  546,501

 سایر بزرگترین شهرهای آلمان

هامبورگ

هامبورگ ، یک شهر بندری بزرگ در شمال آلمان، از طریق رودخانه الب به دریای شمال متصل می شود. نکته جالب عبور این رود از صدها کانال است و همچنین مناطق سرسبز وسیعی را نیز در خود جای داده است. در نزدیکی مرکز آن ، دریاچه Inner Alster پر از قایق است که توسط کافه ها احاطه شده است. بلوار Jungfernstieg مرکزی هامبورگ ، Neustadt (شهر جدید) را با Altstadt (شهر قدیمی) متصل می کند. این شهر بیشتر به دلیل بندر معروف بندر هامبورگ شهرت دارد. هامبورگ علاوه بر اینکه یکی از قطب های مهم حمل و نقل است ، به یکی از مهمترین مراکز فرهنگی و تجاری اروپا و همچنین به عنوان یک مقصد مهم گردشگری تبدیل شده است. هامبورگ با مساحت  755.2 کیلومتر مربع دومین شهر بزرگ آلمان به حساب می آید.

بندر هامبورگ | دیدنی های آلمان | جاذبه های تور آلمان

مونیخ

مونیخ ، واقع در رودخانه ایسار در جنوب باواریا ، به خاطر معماری ، فرهنگ زیبا ، جشن سالانه آبجو Oktoberfest ، صحنه فرهنگی پر جنب و جوش و موزه هایش مشهور است. در Altstadt (شهر قدیمی) ، میدان مرکزی Marienplatz دارای مکانهای دیدنی مانند Neo-Gothic Neues Rathaus (تالار شهر) ، با glockenspiel مشهور نشان می دهد که داستان های قرن هجدهم را روایت می کند. مونیخ با مساحتی اندازه ی 310.7 کیلومتر مربع سومین شهر بزرگ آلمان و بزرگترین شهر جنوب آلمان می باشد.

دیدنی های مونیخ؛ از سنت تا مدرنیته | هوشمند نیوز | اخبار روز

12 جاذبه‌ برتر گردشگری فرانکفورت

جاذبه های گردشگری فرانکفورت | دیدنی های فرانکفورت (+فیلم) - ایوار

این شهر قدیمی شاهنشاهی که بر روی رودخانه‌ی ماین قرار دارد -و از این رو نام کامل آن، فرانکفورت بر روی ماین است- به موجب موقعیت مرکزی‌اش، مهم‌ترین مرکز تجاری و اقتصادی سرزمین قاره‌ی اروپاست. 

کرانه‌های این شهر که تحت سلطه‌ی انبوهی از ساختمان‌های بلند در مناطق ساحلی است، حال و هوای منحصر به فرد آمریکای شمالی را القا می‌کند که باعث شده به فرانکفورت، نام‌های مستعار «منهتن»  و «شیکاگو بر روی ماین»  را بدهند. با در نظر گرفتن آن به‌عنوان یک شهر جهانی، فرانکفورت دیر زمانی است که یک مرکز مهم برای فرهنگ و فعالیت‌های گردشگری بوده است. همچنین مجتمع نمایشگاهی تجاری عظیمش، Messe Frankfurt، میزبان رویدادهای مهمی مانند نمایشگاه کتاب فرانکفورت (مهم‌ترین رویداد انتشاراتی جهان) می‌باشد. علاوه بر آن در فرانکفورت تعداد زیادی موزه‌ی هنرهای زیبا، گالری و باغ  وجود دارد. در ادامه به مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری فرانکفورت آلمان نگاهی خواهیم انداخت.

مرکز شهر قدیمی فرانکفورت

در قلب شهر قدیمی فرانکفورت، رومربرگ (Römerberg) به شکل مربعی نامتوازن با فواره‌ی عدالت (Gerechtigkeitsbrunnen) در مرکز آن قرار گرفته است. این منطقه نه تنها دیدنی‌ترین میدان عمومی فرانکفورت، بلکه شلوغ‌ترین پیاده‌روی شهر نیز هست. از «کولتورشیرن»هایش (Kulturschirn) گرفته که یک نوع «فروشگاه جلو باز هستند» (که روزگاری در سراسر شهر قدیمی مرسوم بودند) تا «رومر» که مجموعه‌ای از 11 ساختمان قدیمی دوست داشتنی متعلق به قرن‌های 15 تا 18 است؛ همه و همه بار‌ها ارزش دیدن دارند. دیگر ساختمان‌های قابل‌توجه می‌توان به تالار جدید شهر (Neues Rathaus) از سال 1908، کلیسای گوتیک قرن 14 «سنت» لئونارد و کلیسای «سنت نیکلاس» و همچنین موزه‌ی تاریخی (Historisches Museum) که در سال 1878 تأسیس شد و کلکسیونی از تاریخ و فرهنگ غنی فرانکفورت از قرون وسطی تا عصر جدید را در خود دارد

جاذبه های گردشگری آلمان - فرانکفورت

خانه و موزه‌ی گوته

وجه تمایز فرانکفورت از دیگر شهر‌های آلمان این است که این شهر زادگاه بزرگ‌ترین نویسنده آلمان، «یوهان ولفگانگ فون گوته» بود. منزل خانوادگی‌اش، یعنی خانه‌ی گوته، جایی است که گوته در 28 اوت 1749 در آن به دنیا آمد و تا 1765 در آنجا زندگی کرد و به وضوح قابل رؤیت است که چه خانواده‌ی متمول و خوشبختی (با کارکنانشان) در آن زندگی کرده‌اند. اتاق‌های بسیاری برای بازدید وجود دارند: از دکور مجلل اتاق ناهارخوری در طبقه اصلی گرفته تا اتاق نویسندگی گوته در طبقه آخر، جایی که او در کودکی با عروسکش تئاتر بازی می‌کرد و بسیاری از کارهای اولیه‌ی خود را در آن به نگارش در آورد. درب کناری خانه، موزه‌ی گوته است، یک گالری 14 اتاقی که نمایشگاهی است از آثار هنری دوران این نویسنده که شامل شاهکارهایی از دوران کهن باروک و رمانس است. جاذبه‌های دیگر فرانکفورت که شهرت این نویسنده را یاد آور می‌شوند عبارت‌اند از: برج گوته که یک ساختمان چوبی 43 متری است و دید فوق العاده ای از شهر ارائه می‌کند و تراس گوته (Goethestrasse) که یک منطقه خرید گران با تعداد زیادی بوتیک، گالری هنری و کافه است.

جاذبه های گردشگری آلمان - فرانکفورت

موزه تاریخ طبیعی زنکنبرگ

موزه‌ی تاریخ طبیعی زنکنبرگ (Senckenberg) یکی از مدرن‌ترین موزه‌های تاریخ طبیعی در اروپا و دومین موزه‌ی بزرگ در نوع خود در آلمان است. علاوه بر دارا بودن نمایشگاه‌های متعددی مربوط به تنوع زیستی سیاره‌ی ما و تکامل موجودات زنده، این موزه محل برگزاری بزرگ‌ترین نمایشگاه دایناسورهای عظیم‌الجثه در اروپاست که آن را تبدیل به مکانی محبوب برای بازدید خانواده‌ها کرده است (تعدادی ماکت دایناسور با اندازه‌های واقعی جلوی در موزه به مهمانان خوشامدگویی می‌کنند). این مکان همچنین جایگاه بزرگ‌ترین مجموعه‌ی پرندگان پارچه‌ای در جهان همراه با نمایشگاهی گسترده که سیر تکاملی بشریت را ترسیم می‌کند.

جاذبه های گردشگری آلمان - فرانکفورت

شهر هنر (موزه هنر مدرن فرانکفورت)

موزه هنر مدرن فرانکفورت (Art City) یکی از مهم‌ترین گالری‌های هنر معاصر اروپا محسوب می‌شود. این موزه در سال 1991 در یک ساختمان پست مدرن بسیار زیبا در قلب شهر افتتاح شد؛ کلکسیون گسترده‌ی این موزه حدود 5000 نمونه‌ی عالی از بیش از 450 هنرمند برجسته از دهه‌ی 1960 میلادی تا به امروز را پوشش می‌دهد؛ از جمله اندی وارهول، روی لیختن اشتاین و فرانسیس بیکن. در این موزه همچنین (MMK Zollamt) برگزار می‌شود که یک فضای نمایشگاهی ماهواره‌ای از آثار هنرمندان ناشناخته جوان است. دیگر جاذبه‌های هنری جالب فرانکفورت می‌توان از «موزه هنر اشتدل» (Städel) با کلکسیون بی‌نظیرش از نقاشی‌های قرن 14، «موزه‌ی هنرهای کاربردی فرانکفورت» با بیش از 30،000 تکه از اقلام هنر کاربردی اروپایی و آسیایی از جمله مبلمان، پرده، شیشه، سرامیک و کتاب؛ و «تالار هنر شیرن فرانکفورت» (Schirn Kunsthalle) که نمایشگاه‌هایی از هنر مدرن و معاصر دارد، نام برد.

جاذبه های گردشگری آلمان - فرانکفورت

خانه‌ی کهن اپرا

در قلب میدان اپرای فرانکفورت (Opernplatz)، خانه‌ی قدیمی اپرا (Alte Oper) در سال 1880 به سبک رنسانس ایتالیایی ساخته شد. این مکان طی جنگ جهانی دوم نابود و در سال 1981 بازسازی و به‌عنوان یکی از مهم‌ترین سالن‌های کنسرت شهر بازگشایی شد. خانه‌ی اپرای جدید و تئاتر درام «شاو اشپیل» (Schauspiel) فرانکفورت، هر دو در یک ساختمان هنری با عنوان (Opern-und Schauspielhaus)  در حدود نیم مایل دورتر، در میدان ویلی برانت (Willy-Brandt-Platz) در نزدیکی رودخانه قرار دارند.

جاذبه های گردشگری آلمان - فرانکفورت

کلیسای جامع سنت بارتولومیو

کلیسای جامع کاتولیک سنت بارتولومیوی روم (کلیسای فرانکفورتر) از ماسه سنگ قرمز به سبک گوتیک بین قرن‌های 13 تا 15 ساخته شده بود و با ارتفاع 95 متری‌اش، هنوز هم در این شهر پر از آسمان‌خراش پابرجا مانده است. یکی از انگشت شمار کلیساهای آلمان که به‌عنوان کلیسای جامع شاهنشاهی از آن استفاده می‌شد و مکانی بود که تاج‌گذاری امپراتور در سال‌های  1562-1792 در آن انجام می‌گرفت. زیر برج، مجسمه‌ی با شکوه مسیح مصلوب قرار دارد که توسط هانس بکوفن در 1509 ساخته شد. همچنین در «مارین کاپله» (Marienkapelle) مجسمه‌ای از مریم خفته در محراب وجود دارد که متعلق به سال 1434 است. سنگ قبر شاه گونتر شوارتزبورگی (Günter von Schwarzburg) که در سال 1349 میلادی در فرانکفورت درگذشت و همچنین محراب‌های متعددی با دیواره‌های حکاکی شده که قدمتشان به قرن‌های 15 و 16 میلادی می‌رسد، از دیگر جاذبه‌های این کلیسای شگفت‌انگیز است. مهم‌ترین یادگار کلیسای جامع عرقچین «سنت بارتولومیو» است که گروه کر رومی قدیمی بارتولومیو هنوز هم از آن استفاده می‌کنند.

جاذبه های گردشگری آلمان - فرانکفورت

کلیه حقوق برای سایت آراد گشت آسمان حفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.

طراحی وب سایت : آنوشا گشت