لوکس ترین کافه جهان

جاذبه های گردشگری

لوکس ترین کافه جهان

                         

 

کافه نیویورک یا قصر نیویورک  ، هتلی لوکس در قسمت کرزت کرز است و به محض اینکه  پا به بلوار گراند بوداپست بگذارید خیره شکوه آن خواهید شد.

این ساختمان در سال 1894  با ایده ای جاه طلبانه به عنوان دفتر مرکزی توسط شرکت بیمه زندگی نیویورک  با معماری Alajos Hauszmann و طراحی Flóris Korb و Kálmán Giergl ساخته شد. در آن زمان قدرتمندترین روزنامه ها و مجلات در طبقات فوقانی عمارت ویرایش میشدند  و کافه معروف نیویورک (New York Kávéház) طبقه همکف مرکز ادبیات و شعر مجارستان و مکانی محبوب برای افراد مشهور ونویسندگان  بوده است ، مجسمه ها و سایر تزیینات نمای ساختمان و همچنین 16 مجسمه شیطانی کافه از کارهای Károly Senyei است.

کافه نیویورک در دوره های مختلف ، سیستم های سیاسی و نقاط عطف تاریخی بسیاری را تجربه کرده است. این ساختمان در دوره کمونیست ملی شد. پس از جنگ جهانی دوم  و ویرانی قسمت بزرگی از ساختمانهای بوداپست کافه معروف یک بار دیگر خراب شد و به عنوان یک فروشگاه لوازم ورزشی فعالیت می کرد. اگرچه این کافه در سال 1954 مجدداً به نام هونگاریا بازگشایی شد ، در سال 1957 مجسمه سازان مجارستانی Sándor Boldogfai Farkas ، Ödön Metky و János Sóváry ماکت هایی را در کافه نیویورک از مجسمه های تمثیلی و ثروت ، آمریکا و مجارستان تراشیدند. پس از فروپاشی کمونیسم ، در فوریه 2001  این سازه توسط هتل های زنجیره ای ایتالیایی Boscolo خریداری شد.آنها این ساختمان را کاملاً بازسازی و در 5 مه 2006 به عنوان یک هتل لوکس 107 اتاقه ، با کافه کاملاً بازسازی شده راه اندازی نمودند  که با فهرست غذاهای چند فرهنگی وغذاهای کلاسیک مانند Beef Goulash ، Fishermen Soup ، Chicken Leg Pap Papashash ، Wiener Schnitzel و Groie Foie Gras به همراه دسرهای معروف مانند Dobos ، Sacher و کیک Eszterházy سلطنت اتریش-مجارستان را به یاد می آورد.

      

با استفاده از تورهای لوکس شرکت کوشاگشت فرهاد از سفر رویایی خود لذت ببرید

 

 

کلیه حقوق برای سایت آراد گشت آسمان حفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.

Site Designer : saman sayyar